Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej

Data i imieniny

Dziś jest: środa, 20 listopada 2019
Imieniny: Anatola, Rafała

Ułatwienia dostępu

Odnośniki

Banery

  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
  • Termomodernizacja Kompleksu Budynków Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej
  • Unia Europejska - informacje o projektach realizowanych przy współudziale środków unijnych
  • Program Operacyjny Kapitał Ludzki
  • Geoportal
  • Regionalny System Ostrzegania

Promobox

Nawigacja

Jesteś tu:

Treść strony

W Domu Dziecka funkcjonują 3 grupy wychowawcze: opiekuńczo – usamodzielniająca, adopcyjno – opiekuńczo – usamodzielniająca i domowa.

Grupy różnią się między sobą wiekiem wychowanków, stopniem ich społecznej i umysłowej dojrzałości, charakterem i rozmiarami dominujących potrzeb. Opiekę nad dziećmi sprawuje zespół wychowawczy złożony z wysokowyspecjalizowanej kadry z przygotowaniem: pedagogicznym, resocjalizacyjnym, polonistycznym, muzycznym, z zakresu pomocy społecznej. Ponadto z wychowankami pracują: pedagog, psycholog i terapeuta, którzy szczególny nacisk kładą na pracę z dzieckiem trudnym eliminując zaburzenia w zachowaniu oraz wyrównując wszelkiego rodzaju braki i niedobory rozwojowe u dziecka.

Każda grupa wychowawcza posiada swoje sypialnie, świetlicę, aneks kuchenny i łazienkę. Wystrój pomieszczeń zależy od inwencji i potrzeb ich mieszkańców. W nowooddanej do użytku świetlicy znajdują się stoły do tenisa, piłkarzyki, sprzęt audiowizualny, kącik dla zaproszonych przez dzieci gości i odwiedzających.

Świetlica służy również jako miejsce do odrabiania lekcji oraz do prowadzenia różnego rodzaju zajęć opiekuńczo – wychowawczych, resocjalizacyjnych, terapeutycznych.

Do zabaw na świeżym powietrzu młodszym dzieciom służy plac zabaw a starszym boisko do piłki nożnej.

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.