Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej

Data i imieniny

Dziś jest: niedziela, 28 lutego 2021
Imieniny: Romana, Makarego

Ułatwienia dostępu

Odnośniki

Intranet - Logowanie
:
:

Banery

  • Szczepienie przeciwko COVID-19
  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
  • Termomodernizacja Kompleksu Budynków Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej
  • Unia Europejska - informacje o projektach realizowanych przy współudziale środków unijnych
  • Program Operacyjny Kapitał Ludzki
  • Geoportal
  • Regionalny System Ostrzegania

Promobox

Banery

  • Informacje w związku z koronawirusem

Nawigacja

Treść strony

Informacja w związku z zatrudnianiem cudzoziemców do prac polowych na terenie powiatu 

      W dniu 15 maja 2020 r. ,z inicjatywy Starosty Rawskiego Pana Józefa Matysiaka, odbyło się spotkanie z Wójtami i Burmistrzami z terenu Powiatu Rawskiego, poświęcone omówieniu spraw związanych z zatrudnianiem cudzoziemców do prac polowych na terenie powiatu. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy:  PPIS , PUP oraz SPZOZ w Rawie Mazowieckiej .

     Przedstawiono ogólną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu, określając ją na obecne warunki jako stabilną. Zwrócono jednak uwagę na fakt, iż na chwilę obecną wydano już ok. 4000 pozwoleń na pracę dla cudzoziemców na terenie powiatu, co może mieć wpływ na pogorszenie się  sytuacji epidemiologicznej. Aby temu zapobiec postanowiono o przeprowadzeniu jak najszerszej akcji informacyjnej o obowiązkach pracodawców zatrudniających cudzoziemców w zakresie procedur zapobiegawczych ( transport i kwarantanna), procedur ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa oraz procedur w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem, zawartych w wytycznych MR i RW i GIS dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy pracach sezonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS COV-2.

     Jednym z najważniejszych obowiązków producentów rolnych jest zapewnienie warunków do odbycia 14 dniowej kwarantanny i wykonania badań przebywających w jego gospodarstwie cudzoziemców w kierunku obecności wirusa SARS COV – 2.

   Celem ułatwienia rolnikom spełnienia tego obowiązku SPZOZ w Rawie Mazowieckiej przygotował ofertę na wykonanie badań na obecność wirusa SARS CoV-2. Badania te wykonać będzie można w określone dni tygodnia na terenie SPZOZ w Rawie Mazowieckiej oraz na terenie gmin w miejscach przez nie wskazanych.

Powrót

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.