Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej

Data i imieniny

Dziś jest: czwartek, 13 sierpnia 2020
Imieniny: Diany, Gertrudy

Ułatwienia dostępu

Odnośniki

Intranet - Logowanie
:
:

Banery

  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
  • Termomodernizacja Kompleksu Budynków Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej
  • Unia Europejska - informacje o projektach realizowanych przy współudziale środków unijnych
  • Program Operacyjny Kapitał Ludzki
  • Geoportal
  • Regionalny System Ostrzegania

Promobox

Nawigacja

Treść strony

Sesja samorządów powiatu rawskiego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 

9 listopada 2018 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej przy Placu Wolności 1 odbyła się uroczysta sesja samorządów Powiatu Rawskiego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego, po czym przedstawiciele powiatu złożyli kwiaty na cmentarzu wojskowym pod pomnikiem poległych żołnierzy. Zgromadzeni na uroczystości wysłuchali rysu historycznego przedstawionego przez Pana Marcina Broniarczyka- Zarządcę Muzeum Ziemi Rawskiej oraz stanowiska, odczytanego przez Przewodniczącą Rady Powiatu Rawskiego Panią Marię Charążkę, upamiętniającego pamięć tych, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości, przyjęte zostało ono przez aklamację.
Wydarzenie podsumował wzruszający program artystyczny, w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białej Rawskiej, prezentujący drogę Polaków do niepodległości.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządów Powiatu Rawskiego, pracownicy starostwa i jednostek organizacyjnych oraz zaproszeni goście. Wydarzeniu towarzyszył refleksyjny, podniosły charakter, jak i radosny nastrój świętowania.

  • autor: B.M., data: 2018-11-15

Powrót

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.