Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej

Data i imieniny

Dziś jest: wtorek, 21 stycznia 2020
Imieniny: Agnieszki, Jarosława

Ułatwienia dostępu

Odnośniki

Banery

  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
  • Termomodernizacja Kompleksu Budynków Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej
  • Unia Europejska - informacje o projektach realizowanych przy współudziale środków unijnych
  • Program Operacyjny Kapitał Ludzki
  • Geoportal
  • Regionalny System Ostrzegania

Promobox

Nawigacja

Treść strony

Wizyta Wicepremiera Janusza Piechocińskiego w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej 

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński odbył w dniu 14 sierpnia 2015r. roboczą wizytę w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej. Gospodarzem spotkania był Starosta Rawski Józef Matysiak. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu, członkowie zarządu powiatu  i radni.

Wicepremier Janusz Piechociński zapoznał uczestników z najważniejszymi przedsięwzięciami resortu gospodarki. Wskazał na perspektywy rozwoju ziemi rawskiej po wybudowaniu obwodnicy Raszyna, która znacznie skróci czas dojazdu do Warszawy i stworzy z naszego regionu bardzo bliski pierścień rozwojowy i inwestycyjny wokół aglomeracji warszawskiej, dając impuls rozwojowi obszarów między Łodzią a Warszawą.

Istnieje potrzeba prac planistyczno – urbanistycznych, które zabezpieczą odpowiednie tereny na centra logistyczne i przemysłowe. Uzgodniono, że we wrześniu br. odbędzie się konferencja Państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu, pokazująca przedsiębiorcom możliwości sięgania po znaczące środki zewnętrznego wsparcia.

Na spotkaniu omówiono też możliwości rozwoju rawskiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,  wspierania małej przedsiębiorczości.

Istotnym tematem rozmów była też sytuacja w rolnictwie i sadownictwie na trenie naszego powiatu, w tym skutki utrzymującej się od kilku tygodni suszy.

Fotogaleria
foto4 - Fotogaleria z wizyty Wicepremiera Janusza Piechocińskiego w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej

  • autor: B.M.

Powrót

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.