Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej

Data i imieniny

Dziś jest: czwartek, 21 listopada 2019
Imieniny: Janusza, Konrada

Ułatwienia dostępu

Odnośniki

Banery

  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
  • Termomodernizacja Kompleksu Budynków Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej
  • Unia Europejska - informacje o projektach realizowanych przy współudziale środków unijnych
  • Program Operacyjny Kapitał Ludzki
  • Geoportal
  • Regionalny System Ostrzegania

Promobox

Nawigacja

Treść strony

Podziekowania 

Coroczne Święto Plonów w Powiecie Rawskim  rozpoczęło się 23.08.2008r.popołudniowym koncertem muzyki organowej w wykonaniu światowej sławy pianistki Elżbiety Dedek  zatytułowanym „Wybór z dzieł Jana Sebastiana Bacha”, który odbył się w zabytkowym kościółku  p.w. Św. Stanisława w Boguszycach.

Niedzielne Dożynki Powiatowe  24.08.2008r. rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. św. Stanisława pod przewodnictwem ks. Biskupa Józefa Zawitkowskiego. Gospodarzami dożynek byli: wójt gminy Rawa Mazowiecka Krzysztof Starczewski i  Starosta Rawski-Józef Matysiak, który  w swoim wystąpieniu dożynkowym przypomniał o tym iż „ …Dożynki to okazja by podziękować Bogu za plony, za owoce pracy rąk i umysłów  ludzkich …” W obrzędzie  chleba -Bogusława Wasilewska i Ireneusz Markiewicz- starostowie tegorocznego święta plonów, częstowali gości chlebem i miodem. W uroczystości wzięło udział 17 grup wieńcowych z całego powiatu. Pierwsze miejsce zdobył wieniec z Konopnicy, kolejne wieniec z Wojskiej Starej oraz  Paprotni. W godzinach popołudniowych uczestnicy dożynek mogli bawić się przy muzyce zespołu „Czeremszyna” z Podlasia, który zaprezentował pieśni ludowe z Podlasia w gwarze. W występie nie zabrakło dźwięków akordeonu, gitary, mandoliny, sopilki (rodzaj fletu ukraińskiego), bębny, oraz bas- bałajkę .Wieczorem publiczność bawiły  zespoły z muzyką disco Łukash i Classic. Gwiazdą  święta dożynkowego był  zespół Golec uOrkiestra.
Zarząd Powiatu Rawskiego dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji jubileuszowego X święta plonów.
link - Fotogaleria - Spotkanie Wigilijne
  • podziękowania

Powrót

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.