Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej

Data i imieniny

Dziś jest: środa, 5 października 2022
Imieniny: Igora, Apolinarego

Ułatwienia dostępu

Odnośniki

Intranet - Logowanie
:
:

Banery

  • Wspieraj lokalnie
  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
  • Unia Europejska - informacje o projektach realizowanych przy współudziale środków unijnych
  • Geoportal
  • E-budownictwo - wypełnij i złóż wniosek elektronicznie
  • Szczepienie przeciwko COVID-19
  • Regionalny System Ostrzegania

Promobox

Banery

  • Pomoc dla Ukrainy

Nawigacja

Treść strony

„Pociąg do Zabytków” 
logo

Już w sobotę 18 lipca ze stacji wąskotorowej w Rogowie wyruszy pierwszy „Pociąg do Zabytków”!
Imprezę skierowaną do wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego przygotowali wolontariusze zabytkowej Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała, a swoim patronatem objął ją Marszałek Województwa Łódzkiego.

stacja Głuchów    
  z2  
    z3


Impreza ma za zadanie promować zabytki Rawy Mazowieckiej i okolicy. Jest to dość wyjątkowe połączenie, jakiego dotychczas nie było. Turyści do poszczególnych zabytkowych budowli dojadą także zabytkiem i to nie byle jakim. Rogowska wąskotorówka jest bowiem największym wciąż czynnym zabytkiem techniki naszego województwa. W programie zaplanowano zwiedzanie z przewodnikiem ruin średniowiecznego zamku książęcego w Rawie Mazowieckiej, renesansowego kościoła w Boguszycach, oraz późnobarokowego kościoła w Głuchowie. Na koniec wycieczki zostanie zorganizowane ognisko na stacji w Jeżowie (należy przygotować własny prowiant).

Odjazd z Rogowa o godz. 1115, powrót na godz. 1837. Bilety w cenie 25zł normalny, 15 zł ulgowy, dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie. Przewóz rowerów i wózków dziecięcych jest darmowy. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie tradycyjnie przeznaczony na remont zgromadzonych na stacji w Rogowie historycznych wąskotorowych wagonów i lokomotyw.

Żeby przejechać się kolejką wcale nie trzeba jechać do Rogowa. Podczas> zwiedzania przez przyjezdnych Rawy Mazowieckiej pociąg wykona dodatkowy, specjalny kurs do Białej i z powrotem dedykowany przede wszystkim mieszkańcom Rawy. Odjazd z rawskiego dworca do Białej o godz. 1240. Powrót z Białej na godz. 1438. Bilety w obie strony (Rawa - Biała - Rawa) w promocyjnej cenie 7zł - normalny, 5 zł - ulgowy.

Informacje na temat imprezy można także znaleźć na stronie kolejki
www.kolejrogowska.pl

Powrót

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.