Promobox

Nawigacja

Treść strony

Relacja z Międzypaństwowego Meczu Piłki Siatkowej Juniorów POLSKA – CZECHY
W sobotę 20 marca o godz. 16:00 w rawskiej hali Milenium odbył się oficjalny Międzypaństwowy Mecz Piłki Siatkowej Juniorów POLSKA – CZECHY .
W pierwszym secie zwycięstwo odniosła Polska reprezentacja, dwa następne wygrała reprezentacja Czeska i gdy wydawało się, że Czesi zwyciężą w czwartym secie przy ogłuszającym dopingu ze strony kibiców nasza reprezentacja zdołała wyrównać i wygrać seta, doprowadzając do TIE-BREAKA , którego wygrali kończąc mecz z wynikiem 3:2 dla Polskiej reprezentacji.
Kibice jak zwykle nie zawiedli organizatorów meczu i tłumnie przybyli na halę, aby wspierać naszą kadrę z flagami i szalikami.
Sportowcy, trenerzy i sędziowie otrzymali drobne upominki od organizatorów meczu. Najlepszym Polskim Siatkarzem z reprezentacji Polski został Kamil Długosz z Resovi Rzeszów, a z reprezentacji Czech Pavel Matĕjka z klubu Brno, sportowcy otrzymali nagrody od Wicestarosty Mariana Krzyczkowskiego i Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka, którego reprezentowali Zbigniew Urbański i Tadeusz Kotusiński.
Organizatorami meczu byli Krzysztof Gawot i Dariusz Zakonnik - pracownicy Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej oraz Zbigniew Urbański pracownik Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka.

Sędziami meczu byli:
Sędzia I – Szymańska Anna (Dębica)
Sędzia II – Niewiarowska Magdalena (Warszawa)
Sędziowie liniowi : Szymczak Dariusz (Tomaszów Mazowiecki)
                                Kamiński Marek (Rawa Mazowiecka)
Sędzia Sekretarz – Rupniewski Ryszard (Tomaszów Mazowiecki)
Komentatorem meczu był Paweł Doliński – Spiker z radia „Victoria”

Polska reprezentacja wystąpiła z składzie:
Tomasz Kowalski(kpt. SMS)
Bartosz Luks(Górnik Radlin)
Michał Kaczyński (Delic Pol Częstochowa)
Piotr Orczyk (Czarni Radom)
Szymon Romac(Czarni Radom)
Mateusz Nożewski (UKS Trzynastka Zielona Góra)
Kamil Długosz ( Resovia Rzeszów)
Kamil Szewczyk – libero ( Metro Warszawa)