Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej

Data i imieniny

Dziś jest: środa, 19 lutego 2020
Imieniny: Konrada, Arnolda

Ułatwienia dostępu

Odnośniki

Banery

  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
  • Termomodernizacja Kompleksu Budynków Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej
  • Unia Europejska - informacje o projektach realizowanych przy współudziale środków unijnych
  • Program Operacyjny Kapitał Ludzki
  • Geoportal
  • Regionalny System Ostrzegania

Promobox

Nawigacja

Treść strony

Obchody 90 lecia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej 

W ramach obchodów 90 lecia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, 24 maja 2012 r. do Wołuczy /k Rawy Mazowieckiej, miejsca urodzin wybitnej twórczyni polskiej pedagogiki specjalnej Marii Grzegorzewskiej, przybyła delegacja władz Akademii Pedagogiki Specjalnej: Jego Magnificencja rektor prof. Jan Łaszczyk, prof. Urszula Eckiert, była uczennica prof. Marii Grzegorzewskiej Pani Marianna Ruka, przedstawiciele studentów akademii, poczet sztandarowy szkoły, nauczyciele.

Przedstawiciele uczelni uroczyście złożyli kwiaty pod pomnikiem w Wołuczy, upamiętniającym miejsce narodzin uczonej pedagogiki specjalnej. Następnie kwiaty złożyli przedstawiciele powiatu rawskiego, gminy Rawa Mazowiecka, dyrektor i uczniowie z Zespołu Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej.

Szczególnie ważnym był fakt podpisania porozumienia pomiędzy Akademią Pedagogiki Specjalnej a Zespołem Szkół Specjalnych w Rawie Mazowieckiej w sprawie odbywania praktyk studenckich. Rektor uczelni przekazał również upominki w postaci książek autorstwa Marii Grzegorzewskiej i związanych z historią szkoły.

Możliwość współpracy z Akademią Pedagogiki Specjalnej na pewno przyczyni się do wymiany doświadczeń i współpracy naukowej studentów i nauczycieli oraz integracji społecznej i kulturalnej uczniów szkoły.

Wzajemna współpraca będzie połączeniem młodości z doświadczeniem i wiedzy merytorycznej z wiedzą praktyczną.

Fotografia - link do galerii
  • autor: B.M., data: 2012.05.28

Powrót

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.