Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej

Data i imieniny

Dziś jest: niedziela, 25 września 2022
Imieniny: Władysława, Aurelii

Ułatwienia dostępu

Odnośniki

Intranet - Logowanie
:
:

Banery

  • Wspieraj lokalnie
  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
  • Unia Europejska - informacje o projektach realizowanych przy współudziale środków unijnych
  • Geoportal
  • E-budownictwo - wypełnij i złóż wniosek elektronicznie
  • Szczepienie przeciwko COVID-19
  • Regionalny System Ostrzegania

Promobox

Banery

  • Pomoc dla Ukrainy

Nawigacja

Jesteś tu:

Treść strony

Oferta inwestycyjna 

Powiat Rawski położony jest w centralnej Polsce i zajmuje powierzchnię 646 km. Rawa Mazowiecka, stolica powiatu obejmującego 6 gmin, jest centrum administracyjno-gospodarczym, skupiającym ważniejsze urzędy i instytucje.

Przez miasto przebiega trasa szybkiego ruchu (droga krajowa nr 8) Warszawa – Wrocław. Ponadto istnieje dobre połączenie z Łodzią (dzięki drodze krajowej nr 72 Łódź – Rawa Mazowiecka) oraz Skierniewicami i Nowym Miastem.

Potencjał gospodarczy powiatu rawskiego stanowi prawie 3700 podmiotów gospospodarczych, w tym kilkanaście firm z udziałem kapitału zagranicznego. Znaczna część firm to małe i średnie przedsiębiorstwa o profilu handlowym, transportowym, budowlanym.

Lokowaniu nowych inwestycji na terenie powiatu sprzyja istnienie terenów przemysłowych. W Rawie Mazowieckiej czekają na nie doskonale przygotowane pod względem infrastrukturalnym miejskie strefy przemysłowe. W sąsiedztwie drogi karjowej nr 8 Warszawa – Wrocław utworzona została Rawska Podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Każdy, kto tu chce zainwestować spotka się z dużą życzliwością i pomocą lokalnych samorządów, które gotowe są do negocjacji warunków inwestowania z każdym inwestorem krajowym i zagranicznym.

Na terenie Rawy Mazowieckiej usytuowane są wszelkie niezbędne instytucje – banki i urzędy potrzebne do uruchomienia i zapewnienia prawidłowego funkcjonawania działalności gospodarczej.

Ważnym atutem Powiatu Rawskiego jest także rolnictwo. Grunty użytkowane rolniczo stanowia 80% powierzchni. Powiat Rawski nazwać można “zagłębiem sadowniczym” bowiem odsetek gruntów pod sadami jest ponad 10 razy wyższy niż średnia karjowa. Nasadzenia sadownicze w powiecie zajmują 24,4% użtków rolnych (co stanowi czwarte miejsce w kraju).

Nieskażone środowisko sprzyja produkcji zdrowej i czystej ekologicznie żywności, stanowi też znakomite zaplecze dla rozwoju przetwórstwa mięsnego oraz owoców i warzyw.

Szanowni Państwo! Z nami można robić dobre interesy. Jeśteśmy pweni, ze każda zainwestowana u nas złotówka i euro opłacą się panstwu i mieszkańcom Powiatu Rawskiego.


Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.