Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej

Data i imieniny

Dziś jest: czwartek, 13 sierpnia 2020
Imieniny: Diany, Gertrudy

Ułatwienia dostępu

Odnośniki

Intranet - Logowanie
:
:

Banery

  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
  • Termomodernizacja Kompleksu Budynków Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej
  • Unia Europejska - informacje o projektach realizowanych przy współudziale środków unijnych
  • Program Operacyjny Kapitał Ludzki
  • Geoportal
  • Regionalny System Ostrzegania

Promobox

Nawigacja

Treść strony

Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zostanie przywrócony 

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Rawskiego, Szanowni Samorządowcy!

Z satysfakcją chcemy poinformować Państwa, że w wyniku inicjatywy Polskiego Stronnictwa Ludowego zniesiony rozporządzeniem ministra sprawiedliwości Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zostanie przywrócony.

Jako PSL konsekwentnie sprzeciwialiśmy się likwidacji sądów rejonowych. Złożyliśmy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, razem z obywatelami małych ojczyzn zbieraliśmy podpisy pod obywatelską ustawą przywracającą sądy, wielokrotnie spotykaliśmy się z samorządowcami, braliśmy udział w lokalnych protestach. Konsekwencją odrzucenia przez prezydenta RP uchwalonej obywatelskiej ustawy był jego autorski projekt, który zakładał przywrócenie 17 sądów rejonowych z 79 zniesionych. Podjęliśmy się próby dyskusji z koalicyjną Platformą Obywatelską oraz prezydentem Bronisławem Komorowskim, w wyniku których uzgodniliśmy, iż możliwe będzie przywrócenie większości sądów, w tym przywrócony zostanie Państwa Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej.

W tym miejscu chcemy podziękować za aktywność i zaangażowanie mieszkańców i samorządowców w obronę lokalnego sądu. Konsekwentne działania przyczyniły się do realizacji zakładanego przez nas wszystkich celu. Dzisiaj wiemy, że warto być stanowczym i upartym w dążeniu do rzeczy ważnych dla ludzi.

 

Z wyrazami szacunku,

PRZEWODNICZĄCY
Klubu Parlamentarnego PSL

Jan Bury

  • autor: B.M., data: 2013-12-11

Powrót

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.