Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej

Data i imieniny

Dziś jest: niedziela, 27 września 2020
Imieniny: Wincentego, Damiana

Ułatwienia dostępu

Odnośniki

Intranet - Logowanie
:
:

Banery

 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
 • Termomodernizacja Kompleksu Budynków Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej
 • Unia Europejska - informacje o projektach realizowanych przy współudziale środków unijnych
 • Program Operacyjny Kapitał Ludzki
 • Geoportal
 • Regionalny System Ostrzegania

Promobox

Nawigacja

Treść strony

BITWA O WOZY II TURA 

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów. Znamy już szczegółowe wytyczne drugiej edycji „Bitwy o wozy”.                                                                                                                                   Wytyczne MSWiA II tura --->https://www.straz.gov.pl/download/5020 

BITWA O WOZY 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo.

Samochody trafią do jednostek w gminach, w których odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem. Rozstrzygnięcie Bitwy o wozy nastąpi wkrótce, Prezydenta RP wybieramy już 28 czerwca.

 • Bitwa o wozy
Wytyczne dotyczące zakupu wozów w ramach akcji „Bitwa o wozy” 
Akcja "Czysty żłobek" 

W związku z realizacją działań w zakresie wsparcia Wojewody Łódzkiego związanego z przeciwdziałaniem, zapobieganiem i zwalczaniem koronawirusa w Polsce, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi przekazało za pomocą Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni dla placówek oświatowych z terenu województwa łódzkiego.

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Rawie Mazowieckiej rozpoczęli dystrybucję płynów dezynfekcyjnych do 34 placówek oświatowych (żłobki, przedszkola, szkoły) z terenu powiatu rawskiego.

Przekazaliśmy łącznie 1780 l płynu (co najmniej 50 l na placówkę).

Galeria

DZIEŃ FLAGI 2.05.2020 I DZIEŃ STRAŻAKA 4.05.2020 W KP PSP RAWA MAZOWIECKA 

            W dniu 2 maja 2020 roku podczas zmiany służby uczczono Święto Flagi. Zmiany służbowe ustawione były z zachowaniem odpowiednich odstępów. W uroczystym podniesieniu flagi na maszt brał udział Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Rawie Mazowieckiej st. bryg. Krzysztof Kowalski.

            Obchody Dnia Strażaka 2020 odbyły się na placu strażnicy 4 maja 2020 roku wg. nietypowego scenariusza. Apel przeprowadzono jedynie z udziałem osób zatrudnionych i przebywających aktualnie w Komendzie, bez zaproszonych gości, mediów i osób postronnych. Funkcjonariusze ustawieni były z zachowaniem odstępów. Meldunek Komendantowi złożył jego zastępca st. bryg. Krzysztof Kowalski. Uroczyście z odśpiewaniem hymnu wciągnięto na maszt flagę Polski. Komendant wygłosił okolicznościowe przemówienie, odczytano akty awansowe i nagrodowe oraz listy gratulacyjne (w tym Prezydenta RP).

Zdjęcia z uroczystości

Życzenia Prezydenta RP z okazji Dnia Strażaka 2020 
 • zprp2020
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Dnia Strażaka 2020 
 • zmswia2020
Życzenia Komendanta Głownego Państwowj Straży Pożarnej z okazji Dnia Strażaka 2020 
 • zkg2020_
PODZIĘKOWANIA ZA SRODKI OCHRONY INDYWIDUALNEJ 

Pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej serdecznie dziękują wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w ostatnim czasie wspomogli naszą komendę w środki ochrony indywidualnej.

Za wszystkie dary jakie otrzymaliśmy tj. maseczki chirurgiczne, rękawiczki jednorazowe i ubrania ochronne serdecznie dziękujemy.

Każda pomoc się liczy i nawet najmniejszy dar jest w tym czasie szczególnie wielki.

Piękne podziękowania kierujemy na ręce:

 • Pani Urszuli Synowiec i Anetty Małachowskiej oraz wszystkich osób, które wspólnie organizują pomoc,
 • pracowników "Tęczowej Jedyneczki",
 • Pani Kujawy,
 • Pana Kacpra Aptapskiego,
 • wszystkich osób anonimowo obdarowujących nas środkami ochrony.

Za wszystkie dary jesteśmy dozgonnie wdzięczni. Część z nich przekazaliśmy już do wytypowanych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie. Dzięki nim strażacy mogą w bezpieczny sposób pełnić swoją służbę i spieszyć z pomocą tym którzy jej potrzebują.

Komunikat dot. organizacji przyjęć interesantów 
 • Komunika dot. organizacji pracy w KP PSP
FUNDACJA POMOCY POSZKODOWANYM RATOWNIKOM PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ "SOLIDARNI" 

Fundacja "Solidarni" prowadzi działalność na rzecz i dla dobra funkcjonariuszy, pracowników. emerytów i rencistów PSP oraz członków ich rodzin. Przyznawanie pomocy odbywa się zgodnie z regulaminem korzystania i przyznawania pomocy ze środków finansowych Fundacji przeznaczonym na pomoc dla poszkodowanych. Warunkiem koniecznym jest, by osoba ubiegająca się o pomoc była objęta ochroną ubezpieczeniową na podstawie umowy, o której mowa w załączniku do Regulaminu.

Link do strony Fundacji "Solidarni"

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch) 
 • III edycja nagrody Anikus Fortis (Mężny Duch)
Tryb i zasady udzielania dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zadanie publiczne „Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” w 2019 roku 
 • SKP PSP RAW19082313390_0001
 • SKP PSP RAW19082313390_0002
 • SKP PSP RAW19082313390_0003
 • Wstę
SERWIS KĄPIELISKOWY GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO 

SERWIS

Jak bezpiecznie przetrwać upały 
 • RCB_BEZP_UPALY_1
GOŃ ZA MARZENIAMI, ZOSTAŃ STRAŻAKIEM!!! 

Strażakiem być....

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.