Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej

Data i imieniny

Dziś jest: piątek, 22 stycznia 2021
Imieniny: Wincentego, Anastazji

Ułatwienia dostępu

Odnośniki

Intranet - Logowanie
:
:

Banery

  • Szczepienie przeciwko COVID-19
  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
  • Termomodernizacja Kompleksu Budynków Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej
  • Unia Europejska - informacje o projektach realizowanych przy współudziale środków unijnych
  • Program Operacyjny Kapitał Ludzki
  • Geoportal
  • Regionalny System Ostrzegania

Promobox

Banery

  • Informacje w związku z koronawirusem

Nawigacja

Treść strony

17. 06. 2012r.

K O M U N I K A T

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rawie Mazowieckiej

         Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawie Mazowieckiej po zapoznaniu się z wynikami badania mikrobiologicznego wody pobranej do badania w dniu 15.06.2012r.  z wodociągu  publicznego    w Boguszycach i Wałowicach stwierdza, że woda z w/w wodociągów nadaje się do spożycia.


14. 06. 2012r.

K O M U N I K A T

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rawie Mazowieckiej

         Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawie Mazowieckiej po zapoznaniu się z wynikami badania mikrobiologicznego wody pobranej do badania w dniu 12.06.2012r.  z wodociągu publicznego        w Boguszycach stwierdza ponadnormatywną liczbę bakterii z grupy coli oraz próbki wody pobranej z wodociągu publicznego w Wałowicach stwierdza ponadnormatywną liczbę bakterii z grupy coli i Escherichia coli.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa konsumentów wodę przed użyciem do spożycia, przygotowania napojów, mycia zębów, sporządzania potraw oraz mycia owoców i warzyw należy poddać przegotowaniu. Wodę należy doprowadzić do wrzenia i gotować przez 1 minutę.

Informacje dotyczące jakości wody będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane na stronie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rawie Mazowieckiej.  Poradnik do oceny higieny procesu nauczania-uczenia się w szkole podstawowej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawie Mazowieckiej przekazuje "Poradnik do oceny higieny procesu nauczania-uczenia się w szkole podstawowej". Do pobrania uaktualniona wersja III wydania poradnika.


KOMUNIKAT

 

Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

w sprawie wiosennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących

przeciwko wściekliźnie

 na terenie województwa łódzkiego.

 

Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii działając na podstawie § 2 ust.1 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 czerwca 2004r.w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzenia ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz.U. Nr 142, poz. 1509) informuje, że w dniach od 5 do 15 maja 2010r. odbędzie się na terenie województwa łódzkiego, z wyłączeniem terenów zabudowanych i akwenów wodnych, wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie będzie wykonane metodą zrzutów lotniczych doustnej szczepionki zatopionej we wnętrzu przynęty- mieszance pokarmowej w kształcie ściętego stożka , koloru zielono-brunatnego, o wymiarach 3,9cm X  3,5cm X 1,5cm, zapachu rybnym, w ilości 20 dawek na 1 km2. Zwracam się do państwa z prośbą o niedotykanie przynęt ze szczepionką.

  W żadnym przypadku przynęta ze szczepionką nie może być konsumowana przez ludzi.

  Przedmiotowa informacja winna być przekazana dzieciom przez ich rodziców bądź opiekunów. W okresie trzech tygodni od daty wyłożenia szczepionki należy zachować spokój i ograniczyć, w miarę możliwości, przebywanie w kompleksach leśnych województwa łódzkiego osób oraz zwierząt towarzyszących człowiekowi. Wszelkie dodatkowe informacje w w/w sprawie można uzyskać w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Łodzi pod numerami telefonów: (42)635-14-00, 635-14-01 lub 635-14-08 lub w każdym powiatowym inspektoracie weterynarii na terenie woj. łódzkiego.

 

                                                                                   ŁÓDZKI  WOJEWÓDZKI

                                                                                           LEKARZ  WETERYNARII    

                                                                                          dr n. wet. Roman Owecki                                                                                 

                                                                                                                                       


Komunikat

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawie Mazowieckiej informuje, że na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego 

www.pis.gov.pl jest opublikowana lista rzeczoznawców do spraw sanitarno-higienicznych z całego kraju.

Osoby zainteresowane uzgodnieniem projektu pod względem sanitarno-higienicznym mogą korzystać z usług rzeczoznawcy wybranego z tej listy.

 

 


OCENA OBSZAROWA JAKOŚCI WODY 

DO SPOŻYCIA NA TERENIE POWIATU RAWSKIEGO 

ZA 2009 ROK

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.